ابراز ناراحتی شفر از بعضی خبرنگاران؛ اصول را رعایت کنید

به گزارش وبلاگ روشینا، سرمربی استقلال از رفتار بعضی خبرنگاران به ویژه آنها که صحبت های خصوصی و غیر رسمی اش را ضبط و منشتر می نمایند گله کرد و گفت به دوستانتان بگویید اصول را رعایت نمایند.

ابراز ناراحتی شفر از بعضی خبرنگاران؛ اصول را رعایت کنید

به گزارش ایسنا، استقلال و ماشین سازی فردا (چهارشنبه 28 فروردین) در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم می روند. وینفرد شفر، سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: قبل از آغاز اجازه دهید راجع به چند موضوع صحبت کنم. دفعه قبل گفتم که به شما وبلاگ روشینا اعتماد دارم. شما می دانید چه کار مهمی درباره فوتبال در ایران دارید. دفعه بعدی که من در خارج از سالن کنفرانس با شما صحبت شخصی کنم، اگر شما بخواهید صدایی ضبط کنید، بدون اینکه چیزی بگویم به خانه می روم. لطفاً اصول را رعایت کنید و به دوستانتان بگویید که اصول را رعایت نمایند.

او اضافه نمود: اگر کسی راجع به خرسندی من گلایه کرد، این را می دانیم که کارمان را درست انجام می دهیم و جهت درست را طی می کنیم. آیا می دانستید ما چه مسائلی داشتیم و چه بازی سختی مقابل سپاهان داشتیم؟ ما یک گل زدیم که داور آن را نپذیرفت که مسئله ای نیست. ما در دقیقه 97 یک گل زیبا و تک ضرب به ثمر رساندیم. می دانستم این بازی را بردیم ولی آن گل مانند نمک سوپ بود. آن احساسی بود که همه کادر فنی داشتند و فوق العاده بود. فوتبال همین است. در اصفهان خارج از هتل حدود 300-400 طرفدار حضور داشتند که خیلی مثبت صحبت می کردند. شاید خیلی از بازیکنان قبل از بازی نتوانستند راحت بخوابند زیرا طرفداران بیرون از هتل بودند. ما به خاطر این طرفداران جنگیدیم. وقتی می گویند چرا آنقدر خرسندی کرد، شاید در جریان عشق ما و طرفداران نبودند. خیلی ها هم بودند که با طرفداران سلفی می گرفتند و تعیین بود که باید خرسندی کنیم. بابت سه امتیازی که در یک بازی سخت گرفتیم خرسند بودم.

سرمربی استقلال گفت: من سرمربی استقلال هستم. شاید خیلی ها خوششان نیاید ولی من سرمربی استقلال هستم. شما می دانید قبل از بازی مادربزرگ فرهاد مجیدی فوت کرد. من به او سه روز قبل از بازی گفتم که پیش خانواده اش برود. در ایران خانواده ها به هم نزدیک اند. بهترین آرزوها را برای او دارم. همچنین فرشید باقری که سال گذشته پدرش فوت کرد و اتفاق بدی برای او بود. من فرشید باقری را به خاطر کارهایی که در داربی و بعد از آن انجام داد تعلیق کردم. بعد از بازی سپاهان هم گفتم که دو بازیکن بایرن مونیخ وسط تمرین با هم دعوا کردند. سرمربی شان کواچ آن ها را جریمه کرد و گفت که برای بازی بعدی به شما احتیاج داریم و باید آماده باشید. شنیدم که در همان بازی هم یکی از آن ها گل زد. این نکته ای است که به هیأت مدیره گفتم. اگر بازیکنی را کلاً بگذاریم کنار شاید تیممان را ضعیف کنیم. پس از انتها فصل می توانیم راجع به آن صحبت کنیم. پس راجع به اتفاقاتی که برای باقری رخ داد ناراحتم. صحبتی که ما در رختکن داشتیم برای خودمان بود.

شفر ادامه داد: هیتسفیلد، سرمربی سوئیس وقتی یکی از بازیکنان در جام جهانی آلمان دچار اشتباه شد به من گفت که اگر هر بازیکنی را کنار بگذارم دیگر بازیکنی ندارم. چیزی که تعیین بود این بود که کار فرشید باقری اشتباه بود. فرشید باقری به خاطر اشتباهی که کرد، بعد از داربی گریه کرد. من یکسری نکات راجع به تمدید قرارداد به مدیرعامل گفتم. بازیکنانی مانند الله یار که مثل الماس برای ماست باید بماند برای قدم های بعدی اش. باور کنید که اگر راجع به بازیکنی با این خصوصیات در اروپا بشنوید، قیمتش حدود یک میلیون دلار است و در سال های آینده 5-6 میلیون دلار می گردد ولی اول باید در اینجا بماند. نورافکن به بلژیک رفت و 50 درصد افت کرد. او پیش ما برگشت و بهتر شد و در دو بازی آخر خوب بازی کرد و کاپیتان تیم ملی امید شد. من جلسه خوبی با هیأت مدیره داشتم. یکی از اعضا گفت نباید بازیکنان را بفروشیم که این دقیقاً چیزی است که من می خواهم.

او گفت: نکته این است که هیأت مدیره به ما یاری می نماید. امیدوارم به ما یاری نمایند که مسائل حل گردد. اولین بار بود که اعضای هیأت مدیره را می دیدم. همه آن ها صادق بودند و خیلی خرسندم که می توانیم برای یک استقلال جدید با هم کار کنیم.

سرمربی استقلال درباره رحمتی شرح داد: رحمتی هم در گذشته و هم در آینده برای ما مهم بوده است. او در زمان های سختی که داشتیم به تیم یاری کرد. او همواره برای تیم کار کرد و هیچ وقت علیه ما نبود. بعضی مطالبی که علیه رحمتی در رسانه ها می بینم منصفانه نیست. او یک جنتلمن است و خیلی به حسینی بابت تجربه ای که داشت یاری کرد. عقاب آسیا به حسینی یاری کرد. نمی خواهم راجع به اسم او صحبت کنم. رحمتی بازیکن من است و به او اعتماد دارم.

شفر درباره دیدار با ماشین سازی بیان نمود: آن ها تیم خوبی هستند و بازی شان با فولاد را دیدم. در بازی رفت که خیلی از بازیکنان بیرون بودند، صفر صفر کردیم. من شنیدم که مالکشان با تراکتورسازی یکی است به همین دلیل با 120 درصد توان مقابل ما قرار می گیرند. باید ببینم برای بازی فردا چه بازیکنانی آماده هستند. ما در بازی با الهلال صبح به تهران رسیدیم و در بازی با اصفهان نصف شب رسیدیم و باید ببینم چه بازیکنانی آماده هستند. باید بازی آینده مقابل الهلال را در نظر بگیریم. من قبلاً گفتم که به تمام بازیکنان احتیاج دارم. امیدوارم که بازی را ببریم. باید خیلی باهوش و با هیجان بازی کنیم. وقتی بازی قبلی در 15 دقیقه آخر پرس کردیم، منشا و تبریزی به زمین آمدند ما می دانستیم بعد از 60 دقیقه افت می نمایند و می توانیم به گل برسیم. ما می خواهیم بازی فردا را ببریم که بازی سختی است. امروز تمرین آخرمان است و باید آماده شویم. روزبه و طارق شاید به بازی فردا برسند و باید وضعیتشان را از دکتر تیم بپرسم. امیدوارم فردا طرفداران به استادیوم بیایند. ما بیشتر بازی خارج از خانه را بردیم ولی درخواست من این است که به استادیوم بیایند و 90 دقیقه از ما حمایت نمایند و به ما قدرت بدهند. همه اعضای تیم آبی هستند و استقلال را دوست دارند.

او درباره احتمال حضور یورگن کلینزمن در ایران بیان نمود: اسم مستعار او کلینزی است و فرد بسیار خوبی است. او بازیکن اشتوتگارت بود و تیم من جلوی اشتوتگارت بازی نموده است. او بعد از آن مربی آلمان و آمریکا بود. آمریکا در نیمه نهایی مقابل 80 هزار نفر با جامائیکا بازی کرد که ما 2 بر یک پیروز شدیم و به فینال کونکاکاف رفتیم. جامائیکا اندازه نیویورک است. برتی فوگتس دوست من است و در گلادباخ با هم دوست بودیم. همه می گفتند که جامائیکا شانسی مقابل آمریکا ندارد ولی بعد از 20 دقیقه بازی 2 بر صفر شد و ما بردیم. من و کلینزمن با هم دوست هستیم و با هم در ارتباطیم ولی نمی دانم که به ایران می آید یا نه.

سرمربی استقلال گفت: او به درد ایران می خورد. باید حداقل نیمی از سال را در ایران باشد و با مربیان لیگ کار کند و تمام بازی ها را ببیند. ما استعدادهای خوبی داریم که باید با آن ها کار گردد. استعدادها باید نزد مربیان تیم ملی بروند و هفته ای 3 جلسه مربیان تیم ملی با آن ها کار نمایند. در مقدماتی جام جهانی روسیه بعد از باخت مقابل کاستاریکا پیروز نبود و مربی که 10 سال پیش آن جا کار می کرد آمد. باور کنید که او مربی خوبی است اما من تصمیم گیرنده نیستم.

شفر پس از این که متوجه شد حضور کلینزمن منتفی شده گفت: الان که گفتید باید بگویم که من هم شنیده بودم او به ایران نمی آید. دوباره می گویم همکاری بین فدراسیون، لیگ و سرمربی تیم ملی باید نزدیک باشد. در آلمان یواخیم لوو بازی های لیگ را می بیند و بازیکنان خودش را می بیند. نه تنها لوو بلکه بکن باوئر، برتی فوگتس و افراد دیگر، بازی را می بینند. من 10 سال در بوندسلیگا مربی بودم و این همکاری خیلی مهم است. سرمربی تیم ملی باید با مربیان باشگاهی صحبت کند. باید در آموزشگاه ها حضور پیدا کند و بازیکنان را ببینند.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا در جریان اسامی که باشگاه با آن ها در حال مذاکره است تا به استقلال بپیوندند، هست یا خیر بیان نمود: شایعات که همواره هست ولی این موضوع کار من است. من باید این تیم را درست بسازم و بگویم چه بازیکنانی را برای چه پست هایی احتیاج دارم. من اسامی را به باشگاه می دهم و باشگاه می بیند که تمدید شدنی است یا نه، گران است یا نه. این پازلی که باید رعایت گردد. اول باید ببینم چه بازیکنی می ماند و چه بازیکنی نمی ماند. از ماه فوریه اسامی مدنظرم را به باشگاه دادم و باشگاه باید با آن ها صحبت کند. دوباره می گویم جلسه ما و هیات مدیره خیلی خوب بود و هیچ کس صحبتی علیه سرمربی مطرح نکرد. ما مسائل راجع به زمین تمرین و پرداخت حقوق ها داریم و امیدوارم اعضای هیات مدیره این کار را خیلی خوب انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ابراز ناراحتی شفر از بعضی خبرنگاران؛ اصول را رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز ناراحتی شفر از بعضی خبرنگاران؛ اصول را رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید