سلطانی فر: مخالفان نظام هم نتوانستند از حضور بانوان در ورزشگاه ایراد بگیرند

به گزارش وبلاگ روشینا، وزیر ورزش و جوانان در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: با رعایت موارد فرهنگی حضور بانوان در بازی های ملی ایران در ورزشگاه ها ادامه دار خواهد بود.

سلطانی فر: مخالفان نظام هم نتوانستند از حضور بانوان در ورزشگاه ایراد بگیرند

به گزارش وبلاگ روشینا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سلطانی فر در ابتدای این نشست با تبریک پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج گفت: اگرچه کامبوج حریف سختی نبود اما پیروزی با چهارده گل بسیار ارزشمند بود و از چند جهت کام ملت قهرمان ایران در این روز شیرین شد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اراده کلی دولت و نظام جمهور اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب بر این بود که بانوان در همه عرصه ها حقوق برابر با مردان داشته باشند و انصافا در تمام عرصه های اجرایی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی هرجا فرصت برابر به زنان داده شد گوی سبقت را از مردان ربودند. در ورزش هم از نظر سالن های اختصاصی و سایر امکانات امروز بانوان شرایط خوبی دارند و در هر دو بعد ورزش همگانی و قهرمانی خوش درخشیدند.

وی اضافه نمود: در فوتبال بانوان ما هم تیم ملی خوب و هم لیگ های با کیفیتی داریم. در فوتسال هم که با وجود محدودیت ها و شرایط سخت قهرمان آسیا هستیم.

سلطانی فر سپس با اشاره به اراده دولت برای حضور بانوان در ورزشگاه ها از سه سال قبل گفت: دکتر روحانی رییس جمهور دو سال قبل در نامه ای صراحتا از من و وزیر کشور خواست شرایط حضور زنان در استایوم های فوتبال به سرعت فراهم گردد و خوشبختانه در چند نوبت مثل بازی با بولیوی و فینال باشگاه های آسیا این رخ داد و حتی در دو مسابقه ایران در جام جهانی هم خانواده ها به وسیله LED بدون هیچ مسئله ای بازی ها را در ورزشگاه آزادی تماشا کردند. در روز مسابقه با کامبوج این اتفاق گسترده تر بود و بانوان بدون هیچ مسئله ای به وسیله سایت بلیط تهیه کردند.

او تاکید نمود: همه رسانه های داخلی و خارجی این روز تاریخی را تحسین کردند و حتی مخالفین نظام هم نتوانستند هیچ ایرادی بگیرند. جا دارد از کوشش و اراده دولت، همکاری شورای امنیت ملی، وزارت کشور، نیروی انتظامی که در کنار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال این اتفاق بزرگ را رقم زدند تشکر کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در سرانجام گفت: از این اتفاق مهم ملی یک ملت اعتماد به نفس گرفت و احساس افتخار و غرور داشت. در آینده هم با رعایت شرایط فرهنگی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه های ورزشی محل دیدار تیم ملی ایران خواهیم بود.

به تیم ملی امید بسیار امیدوارم

وزیر ورزش و جوانان در قسمتی از نشست صبح امروز ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک که با حضور رییس فدراسیون فوتبال برگزار گردید گفت: امیدوارم با یک عزم عمومی و حمایت ویژه فوتبال ایران بعد از 44 سال المپیکی گردد.

سلطانی فر در مورد تیم فوتبال المپیک گفت: این تیم به لحاظ بازیکن بسیار خوب و غنی و باعث امیدواری کارشناسان فوتبال شد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خوشبختانه ارتباط و همکاری بسیار خوبی بین این وزارتخانه، کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال وجود دارد و امیدواریم این حمایت ها و کوشش ها بعد از 44 سال فوتبال ما را به المپیک برساند تا بتوانیم به انتظارات بجای مردم در این خصوص پاسخ دهیم.

سلطانی فر در سرانجام سپس خطاب به تاج تاکید نمود: ما قطعا حمایت ویژه می کنیم و شما هم با قدرت پیش بروید و اگر نتایج خوبی در فوتبال بدست آمده ماحصل همین کوشش و تعامل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سلطانی فر: مخالفان نظام هم نتوانستند از حضور بانوان در ورزشگاه ایراد بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: مخالفان نظام هم نتوانستند از حضور بانوان در ورزشگاه ایراد بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید