تداوم پرخاشگری پمپئو به کری به خاطر گفت وگو با ظریف

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه از جان کری برای ملاقات با مقامات ایرانی انتقاد کرد و گفت که این مقام پیشین دولت اوباما، به ظاهر نمی تواند خود را از صحنه خارج کند.

تداوم پرخاشگری پمپئو به کری به خاطر گفت وگو با ظریف

به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس نیوز، پمپئو در گفت وگویی اختصاصی با لورا اینگرم اعلام نمود وزیر امور خارجه پیشین آمریکا اساسا راه اشتباهی در قبال ایران در پیش گرفته بود و ادعا کرد که آن ها (دولت ترامپ) می خواهند این اشتباه را برای آمریکا جبران نمایند.

پمپئو بیان نمود: به نظر می رسد که وزیر کری نمی تواند خود را از صحنه خارج کند. باید این کار را بکنی. روزی که من وزیر پیشین شوم، صحنه را ترک خواهم کرد.

هفته گذشته، پمپئو، جان کری را برای ملاقات با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به تضعیف فعالانه سیاست آمریکا متهم نموده بود. کری اعلام نموده بود که چندین مرتبه پس از ترک وزارت امور خارجه با ظریف دیدار نموده و با یکدیگر بر سر توافق هسته ای رایزنی نموده بودند.

پمپئو در حالی که به کری توصیه نموده بود پس از ترک سمت خود باید از صحنه خارج گردد در راستای سیاست آمریکایی یا با ما یا علیه ما گفت: تا زمانی که هم راستا با سیاست خارجی آمریکا کار کنید، صحبت با دولت های خارجی مسئله ای ندارد.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود که تمرکزش را بر روی اجرای سیاست خارجی آمریکا گذاشته است و اتخاذ اقدامات قانونی را به دیگران واگذار می نماید.

وی اضافه نمود: آن ها (مقامات) نه تنها سودی نمی رسانند بلکه به طرقی رفتار می نمایند که رسیدن به آنچه که به نفع مردم آمریکا است را با لطمه روبرو می نماید. این انتقاد من است. تمامش کنید. رهایش کنید. شما عصر خود را گذراندید.

به گزارش خبرنگاران، مقامات ایران پس از نقض برجام توسط دولت ترامپ تاکید نموده اند که با کاخ سفید گفت وگو نخواهند کرد. برخی کارشناسان بیان می دارند که کاخ سفید از این که مقامات ایران با آنها گفت وگو نمی نمایند شدیدا ناراحت هستند و یکی از دلایل حملات اخیر مقامات آمریکایی به جان کری را ناشی از این عصبانیت می دانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تداوم پرخاشگری پمپئو به کری به خاطر گفت وگو با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم پرخاشگری پمپئو به کری به خاطر گفت وگو با ظریف"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید